Warszawa - Serwis Informacyjny
Dziś w WarszawieJutroPiątekSobotaNiedzielaPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartek
Warszawa > Dub Center #11 / Professor Skank / Raa Step meets Jah Love - wydarzenie w Warszawie
Warszawa: Wydarzenia, Imprezy, Koncerty, Warsztaty, Wystawy, Atrakcje
Dub Center #11 / Professor Skank / Raa Step meets Jah Love

Dub Center #11 / Professor Skank / Raa Step meets Jah Love

Data: 19 maja 2017 (piątek) - 21:05
Miejsce: Pogłos

 

Dub Center #11 / Professor Skank / Raa Step meets Jah Love

Zapraszamy na jedenastą edycję imprez z cyklu #DubCenter, mających na celu popularzycję kultury soundsystemowej. Tak jak miało to miejsce podczas poprzednich edycji znów w klubie staną naprzeciwko siebie dwa potężne soundsystemy*. Dwie ściany głośników, setki metrów przewodów i co najważniejsze dwie zaprzyjaźnione ekipy mające różne spojrzenie na muzykę reggae/dub. Pierwszy raz w Warszawie wystąpią młodzi weterani bydgoskiej soundsystemowej sceny, Raa Step SoundSystem.

Możecie być pewni trzech rzeczy:
- mieszanki stylów muzycznych. Będzie reggae, rocksteady, uk dub, a także inne szaleństwa, których nikt jeszcze nie skategoryzował.
- masażu za pomocą niskich częstotliwości.
- selekcji na najwyższym poziomie. Każda z grających ekip, reprezentuje swój własny indywidualny styl, który został doceniony przez publikę w ich rodzinnym mieście. Spodziewajcie się ekskluzywnych dubplates, produkcji własnych i winylowych smakołyków, o których istnieniu pewnie jeszcze nie słyszeliście.

Oprócz całonocnego przyjacielskiego spotkania soundsystemów, swój live mix zaprzentuje najbardziej znanego greckiego producenta muzyki dub, "Professor Skank".

Jah Love Soundsystem meets Raa Step SoundSystem
Special Guest: "Professor Skank"
Kiedy: 19 maja 2017
Gdzie: Pogłos / Burakowska 12, Warszawa
O której: 21.05
Wjazd: 20 pln

*Soundsystem to przenośny zestaw nagłośnieniowy, czyli - głośniki, kable, wzmacniacze, procesory, efekty oraz ludzie - technicy, muzycy, wokaliści i selektorzy, którzy łącząc wcześniej wymienione elementy, potrafią dostarczyć ludziom masę rozrywki i zabawy. Kultura soundsystemowa wywodzi się z Jamajki, następnie dzięki imigrantom zaczęła rozprzestrzeniać się po Wielkiej Brytanii i całej Europie. Posiadanie soundsystemu sprawia, że artysta czuje się niezależny, może organizować imprezy w dowolnym miejscu i czasie. To on dba o jakość dźwięku i przekazu w myśl zasady: JAH MUSIC MUST BE PLAYED LOUD

Informacje o artystach:

~~ PROFESSOR SKANK ~~
Grecja

Professor Skank jest najbardziej znanym greckim producentem muzyki Dub, mającym na koncie liczne świetne produkcje i kooperacje. Urodzony i wychowany w Grecji pod koniec lat 70' eksperymentował z tym gatunkiem muzycznym już od 14. roku życia. Spotkanie z Mad Professorem, który natychmiastowo poznał się na jego talencie, było punktem zwrotnym w jego muzycznej przygodzie, owocując poznaniem dubowych sekretów wprost od żyjącej legendy tej sceny.
W kolejnych latach współpraca z Mad Professorem pozwoliła Professorowi Skankowi skorzystać z legendarnego Ariwa Studios, co umożliwiło mu remiksowanie i współpracę ze świetnymi artystami oraz zespołami ze sceny reggae i dub, takimi jak Max Romeo, Zion Train, Brinsley Ford, Aswad, Love Grocer, EARL 16, Vibronics, Afrikan Simba i wielu wielu innych. W 2006 roku ukazał się jego pierwszy solowy album "Industrial Democracy", wydany przez Universal Music.
Na początku 2014 roku Professor Skank rozpoczął współpracę z Klik Records, w której to wytwórni wydał swój drugi solowy album "Digital Revolution". Od samego początku projekt ten miał najlepsze rokowania od czasu rozpoczęcia współpracy z Mad Professorem, który tym razem pojawił się nie tylko w roli mentora naszego bohatera, ale także otworzył album swoim wystąpieniem na temat artysty.
Zamiłowanie Professora Skanka do wokalnych sampli z łatwością można wychwycić w "Digital Revolution". Jest to jego sposób na wyrażenie - przy użyciu głosu innych - samego siebie i swojej reakcji na otaczające go problemy. Jego unikatowy styl wyraża przemyślenia
W 2016 wytwórnia 4Weed Records wydała 12" "Can't get away". Projekt stworzony we współpracy z Earlem 16 i Mc Spee został po kilku dniach przedstawiony na antenie BBC . Jest on również często grany przez Channel One, jeden z najbardziej znanych na świecie soundsystemów.
W swoim studio stale produkuje nową muzykę, wydaje płyty winylowe oraz remixuje dla międzynarodowych wydawnictw, przedstawiając swoje dzieła całemu światu. Rozwija w ten sposób swoją karierę międzynarodową, grając dodatkowo live dub mixy oraz prezentując swoją znakomitą selekcję.

~~ RAA STEP SOUNDSYSTEM ~~
Bydgoszcz

Raa Step to kooperacja dopełniających się wytwórców, ich drogi spotkały się w miejscu łączenia elektroniki z drewnem. Takie zderzenie doprowadziło do powstania pierwszego z okolic Bydgoszczy Sound Systemu. Struktura zestawu odbiega od ideału, za to doskonale słychać linię bassową szeroko wykorzystywaną w granej przez nich selekcji z dubowym przytupem. Spragnionym rozruszania kości na parkiecie z chęcią wyciągną czarne placki jungli czy drum'n'bassów. Dla tych, którym jeszcze będzie mało mają dubstepy z najlepszych labeli.
Od kilku lat Raa Step robi zamieszanie pod tą głośniejszą sceną Boskiego Festu, ściśle współpracują przy rozwoju bydgoskiej sceny Roots&Culture i cyklicznie zasilają swoją ścianą serię imprez ku czci niskich czestotliwosci: Kultura Bassu. Jeśli niczego nie budują to na pewno mają już wiele planów, a że słuch coraz gorszy to będzie dużo głośniej.

~~ JAH LOVE SOUNDSYSTEM ~~
#WarsawDubStyle

Projekt JahLove składa się z dwóch filarów. Pierwszym jest kolektyw selektorski, kochający trzeszczenie winylowych płyt i pulsujący bas. Drugim - własnoręcznie zbudowane nagłośnienie, które wraz ze wzmacniaczami i setkami metrów przewodów daje możliwość grania muzyki DUB wszędzie tam, gdzie tylko znajdzie się publika miłująca niskie częstotliwości. Poprzez ciężkie, basowe brzmienie, świadomy przekaz i idea samoorganizacji idą w świat. Początki projektu sięgają 2009 roku i cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury C5 w stolicy. Przestrzeń opuszczonej fabryki chipsów dała niesamowite możliwości rozwoju i zmusiła młody skład do zbudowania pierwszych głośników. Imprezy tam organizowane wpisały się w warszawską scenę muzyki reggae nie tylko dzięki swoim walorom muzycznym, ale również za sprawą niepowtarzalnego klimatu panującego na skłocie. Tamten okres miał istotny wpływ na rozwój całej formacji; to właśnie wtedy ukształtowało się przeświadczenie, że imprezę lepiej od początku do końca zorganizować własnymi siłami. Obecnie JAH LOVE SOUNDSYSTEM związany jest ze skłotem Przychodnia i tam organizuje swoje sesje.
Od 2011 roku skład współtworzy kolektyw Mystic Dubs odpowiedzialny między innymi za organizację Warsaw Underground Festiwal czy Dub Club Warsaw. W 2013 roku głośniki Jah Love Soundsystemu pojawiły się na terenie Ostróda Reggae Festival, tworząc nową, oddolną i co najważniejsze przez nikogo niesponsorowaną scenę. Przez następne lata obecność czerwono-czarnej ściany głośników stała się już festiwalową tradycją. Kolektyw JAHLOVE zorganizował samodzielnie i współorganizował łącznie ponad sto imprez w Warszawie, a swoją muzykę zaprezentował na dziesiątkach wyjazdów.
JAH LOVE to nie tylko imprezy, nagłośnienie i całonocne sesje. Skład ma już na swoim koncie trzy wydane własnymi siłami EPki : DUB DISCOTHEQUE (2015), THE BEAST RIDDIM (2015) i TEMPO RIDDIM (2016). Wszystkie utwory są do pobrania w sieci. Kolejny materiał jest w drodze, a już teraz można go posłuchać podczas występów JahLove i na innych soundsystemach, które testują dubową amunicję prosto z Warszawy. Niedługo też zostaną podjęte działania mające na celu otwarcie net-labelu wydającego zaprzyjaźnionych producentów i oczywiście własną muzykę.

https://jahlovesoundsystem.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/jahlovesoundsystem/
https://www.facebook.com/JahLoveSoundsystem/

Wspierają nas:
Warsaw Reggae
Mystic Dubs
Reggae w Polsce
Dancehall Polska
...
..
.

Zamów Zdjęcia WnętrzZamów Wirtualny SpacerZamów Portret Biznesowy/CVZamów Zdjęcia z Imprez

Dub Center #11 / Professor Skank / Raa Step meets Jah Love
19 maja 2017 (piątek), źródło: Facebook

 

Wybrane wydarzenia i imprezy w najbliższych dniach

2017-05-25Code Europe - największa konferencja programistyczna w Polsce
reklamaFotoSpacer - Warsztaty Fotograficzne na ulicach Warszawy
2017-05-25Czwartek Biegowy z Aktywną Warszawą & I-Sport
2017-05-25Fizyka w Ogrodzie /spotkania/
2017-05-25The Limits of Control / TKF Zwyciezcow / 25.05
2017-05-25Wieczory dla dorosłych co miesiąc w Koperniku
2017-05-25À la Flamande 2 - Portret - Aukcja
2017-05-264 Urodziny baruStudio: PAULA & KAROL koncert premierowy Our Town
2017-05-26PopArt W Oparach Absurdu
2017-05-26Potańcówka Nad Basenem/ total 90's
2017-05-26Slow Market Nocą na Placu Zabaw
2017-05-27KSW 39: Colosseum
2017-05-27KOD - Komitet Obrony Disco na Barce
2017-05-27Mali Einsteini: Piana Party czyli bąbelkowe szaleństwo
2017-05-27Warsztatownia: stolarskie ABC
2017-05-27Albo i Nie - Koncert na Dzień Matki
2017-05-27Spółdzielnie rolnicze w Palestynie - projekty PCPM
2017-05-27Mały Iluzjon: Rodzinny Dzień Dziecka -pokaz gigantycznych baniek
2017-05-27Letnie Koncerty na Grochowskiej / 27-28 maja
2017-05-27100% Live - Sabina Nycek & Syreny
2017-05-27Centurion / Voidhanger / Cinis / MoshMachine - "Extinction"
2017-05-27Święto Saskiej Kępy
2017-05-27Metalowe Zwierzaki. Koncert charytatywny.
2017-05-28Psychogeograficzne warsztaty komiksowe dla dzieci
2017-05-28Warsztaty filmowe z Wojciechem Walkiewiczem
2017-05-28Swingowa Potańcówka w Lolku!
2017-05-28Warsztaty pszczelarskie | Muzeum Pałacu w Wilanowie
2017-05-28Projekcja filmu "Kret"
2017-05-28Klaster (kiedyś Buchwald/Pawluśkiewicz)
2017-05-28Śniadanie/Lunch Sąsiedzki
2017-05-29Skerebotte Fatta + Malarze // CH25
2017-05-29Szkice Sekretne
2017-05-29Warsztaty z fotografii alternatywnej - Brąz Van Dyke'a - Gr II
2017-05-29Pożar Studio? Nie! To "Pożar w Burdelu" w Studio!
2017-05-30Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza - Cezary Łazarewicz
2017-05-30Rodzicielska Grupa Wsparcia
2017-05-31Zalewski & Borkowski Przedstawiają ODC. 26: Jacek Noch
2017-05-31Spotkanie nt. empatii z psychoterapeutką - Julią E. Wahl
2017-05-31Piotr Budniak Essential Group - premiera nowego albumu
2017-05-31Zwiastuny lata, w poszukiwaniu dzikich roślin | Zielona Szkoła
2017-05-31"Muzyczna podróż" - koncert Waghalter Quartet
2017-05-31Kino Kępa: "Szatan kazał tańczyć"
2017-05-31Jarosław Kamiński w Klubie SPATiF
2017-06-01Zew Cthulhu | reż. Michał Borczuch
2017-06-02Między owadami | spektakl i warsztaty dla dzieci
2017-06-02Klancyk gra Pana Harolda
2017-06-03Wielka Parada 40-lecia Ursynowa!
2017-06-03Parada Pod Pałacem // Oficjalne Afterparty Parady Równości 2017
2017-06-03Prywatka Piętro Niżej
2017-06-03V Bal Charytatywny
2017-06-03Sak Noel wystąpi w warszawskim Hulakula!
2017-06-0321. Piknik Naukowy "Ziemia"
 
 
 

Przepis na kiszone kalafiory

Przepis na kiszone pieczarki

Przepis na kiszoną botwinkę

Więcej przepisów i porad...
 

Zamów Spacer Wirtualny
Google Street View
Zamów Zdjęcia Wnętrz

 
Zapowiedzi wydarzeń w Warszawie
Code Europe - największa konferencja programistyczna w Polsce
FotoSpacer - Warsztaty Fotograficzne
Spotkanie z Anną Orłowską na wystawie "Sunday Night Drama"
The Hardkiss (Progresja, Warszawa)
Lunateque
Albo i Nie - Koncert na Dzień Matki
4 Urodziny baruStudio: BAL Maskowy
Szkice Sekretne
Zalewski & Borkowski Przedstawiają ODC. 26: Jacek Noch
Która jego jest_debata_ryzyko odradzającego się nazizmu
Prywatka Piętro Niżej
Trance Your Life with Wonderland vs. Darkland
 
 

Zamów zdjęcia wnętrz - fotografuję domy i mieszkania na sprzedaż lub wynajem, biura, restauracje, sklepy, kliniki, hotele, salony kosmetyczne i inne lokale usługowe.

Zamów Wirtualny Spacer Google Street View - tworzę spacery wirtualne we wnętrzach. Zaprezentuj się profesjonalnie w wyszukiwarce i na mapie Google. Zdobądź więcej klientów!

Fotograf Wnętrz i Nieruchomości Warszawa
 
 
Nasze Propozycje
 
 
Jung & LeckerRatyńscy Dental ClinicUśmiech Zdrowia
 
 
 
 

Kalendarium wydarzeń i imprez w Warszawie w najbliższych dniach:

Dzisiaj / 24Jutro / 25Piątek / 26Sobota / 27Niedziela / 28Poniedziałek / 29Wtorek / 30Środa / 31Czwartek / 1Piątek / 2Sobota / 3Niedziela / 4Poniedziałek / 5Wtorek / 6Środa / 7Czwartek / 8Piątek / 9Sobota / 10Niedziela / 11Poniedziałek / 12Wtorek / 13

2017-05-24 Warszawa © Reporter.pl  •  Dodaj Wydarzenie  •  Dodaj Firmę  •  Reklama  •  Artykuły  •  Mapa Warszawy  •  Ulice  •  Cookies  •  RSS
Warszawski Serwis Informacyjny - imprezy i wydarzenia w Warszawie oraz katalog warszawskich firm, miejsc, sklepów i usług.