Warszawa
Warszawa > Filmoterapia z Sensem. Film: Nadejdą lepsze czasy - wydarzenie w Warszawie
Warszawa: Wydarzenia, Imprezy, Koncerty, Warsztaty, Wystawy, Atrakcje
Filmoterapia z Sensem. Film: Nadejdą lepsze czasy

Filmoterapia z Sensem. Film: Nadejdą lepsze czasy

Data: 11 stycznia 2017 (środa) - 20:00
Miejsce: Kinoteka

 

Filmoterapia z Sensem. Film: Nadejdą lepsze czasy

Zapraszamy na Filmoterapię z Sensem: spotkanie oraz pokaz filmu "Nadejdą lepsze czasy" opowiadający o nastoltace mieszkającej na moskiewskim śmietnisku. Czy będzie potrafiła zmienić swoje życie?

Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi emocjami - w jaki sposób połączyć te dwa światy? Podczas siedmiu comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana. Polem dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy prowadzić dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiać i konfrontować wspólne emocje oraz światopoglądy. Głównym celem cyklu jest pokazanie w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami. Dlatego na spotkania zawsze zapraszamy specjalistów z Uniwersytetu SWPS i autorkę projektu Filmoterapia.pl Martynę Harland.

Kurs filmoterapii - doświadczalne spotkania po filmie
Podczas spotkań widzowie będą mieli okazję poznać na czym polega filmoterapia i jakie narzędzia się w niej stosuje. Osoby, które wypełnią narzędzia oraz będą uczestniczyć w co najmniej pięciu spotkaniach, otrzymają certyfikat odbycia kursu filmoterapii. O Filmoterapii można przeczytać na: www.filmoterapia.pl

FILM:
"Nadejdą lepsze czasy" Something Better To Come, Reżyseria: Hanna Polak Dania/Polska, 2014, Czas trwania: 98 min

11-letnia Jula zachowuje się jak każda nastolatka. Eksperymentuje z makijażem, farbuje włosy, próbuje alkoholu i papierosów. Jedyna różnica polega na tym, że Jula żyje na największym w Europie wysypisku śmieci znajdującym się pod Moskwą, zaledwie 20 km od Kremla. Teren wysypiska jest ogrodzony i pilnowany, ale mimo to żyje tam mała społeczność, która funkcjonuje poza prawem i światem zewnętrznym. W tym nieludzkim miejscu panują straszne warunki. Ciężarówki i koparki przez cały dzień przywożą olbrzymie góry śmieci, a Jula, jej matka i przyjaciele próbują wyłuskać z nich coś, co pozwoli im przeżyć kolejny dzień. W śmieciach każdego dnia znajdują jedzenie lub materiał, który wykorzystują potem do budowy prymitywnego schronienia. Reżyserka Hanna Polak od ponad 14 lat obserwuje z kamerą tę szczególną wspólnotę. Członkowie tej niezwykłej grupy przyznają, że nie widzą już dla siebie alternatywy, a ich życie jest warte mniej niż los psów. Kiedyś tak nie było - w przeszłości byli lekarzami, kierowcami lub nauczycielami. Potwierdza to tezę, że życie w kraju Putina nie należy do najłatwiejszych. W trakcie kręcenia filmu Jula zmieniła się z dziewczynki w kobietę. Nie przestała jednak marzyć. Jest dumna, nie ma zamiaru się poddać i za wszelką cenę stara się wyrwać z piekła, jakim jest dla niej wysypisko śmieci. Chce zacząć żyć inaczej i marzy o własnym małym mieszkaniu. Czy uda jej się zmienić swoje życie w kraju, w którym los jednostki nie jest najważniejszy?SPOTKANIE: Zmiana i wyjście z kryzysu
Jak wygląda proces wychodzenia z kryzysu - jak często takim osobom faktycznie się udaje?* W filmie widzimy dość szybki przeskok Juli do nowej rzeczywistości.
Na ile problem skrajnej biedy czy życia poniżej minimum egzystencji na wysypisku dotyczy reszty świata? W Polsce z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w skrajnym ubóstwie żyje 2,8 mln Polaków. 700 tyś. spośród nich to dzieci. Minimum egzystencji to środki absolutnie niezbędne do przeżycia, a więc zapewnienia sobie dachu nad głową i jedzenia.
Przekaz filmu jest mocny: człowiek ma w sobie niesłychaną siłę. Każdy może pokonać przeciwności losu. W każdym drzemie ogromny potencjał, ale trzeba dojrzeć do działania, żeby zadziała się ta dobra zmiana.

Goście:
Małgorzata Godlewska - psycholog społeczny. Naukowo przede wszystkim interesuje się tym, jaką rolę w naszym życiu odgrywa wiedza, którą posiadamy i wykorzystujemy, nie zdając sobie z tego sprawy (tzw. nieuświadamiane i intuicyjne przetwarzanie informacji). Zajmuje się również psychologią emocji oraz motywacji, psychologią bliskich związków i kompetencjami społecznymi. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii emocji, motywacji i procesów poznawczych oraz zajęcia empiryczne.
Małgorzata Bulaszewska - medioznawca, kulturoznawca, filmoznawca, doktorantka na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego oraz wykładowca w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. B. Prusa. Autorka książki "Rola błazna w kulturze i polityce. Przedstawiciele archetypu w polskiej przestrzeni medialnej XX wieku". W ramach działalności koła naukowego Kinematograf prowadziła na Uniwersytecie SWPS cykl dyskusji pt. "Ilu jest błaznów w polskim kinie? W poszukiwaniu postaci błazna".

Stali eksperci wspierający merytorycznie dyskusję o psychologii i filmie:
- Bartosz Szymczyk - psychoterapeuta, terapeuta par, członek Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pracuje w Ośrodku Naukowo-Terapeutycznym Ogrody Zmian http://ogrodyzmian.pl/
- Kuba Mikurda - psycholog i filmoznawca, specjalista od psychoanalizy freudowskiej i lacanowskiej. Autor monografii "Nie-całość. Žižek, Dolar, Zupančič". Wykłada w Szkole Filmowej w Łodzi.
- Prowadząca cykl Martyna Harland - autorka projektu www.filmoterapia.pl, psycholog Uniwersytetu SWPS. Pracuje jako dziennikarka magazynu "Sens" oraz TVP (w programie "Hala Odlotów" TVP Kultura oraz "Kocham Kino" TVP2).


ORAGANIZATORZY I PARTNERZY:
Against Gravity, Milllennium Docs Against Gravity Film Festival, Magazyn SENS, Uniwersytet SWPS, Filmoterapia.pl, Kinoteka, TOK FM

Zamów profesjonalne zdjęcia!
Wnętrza i nieruchomości, portrety biznesowe, imprezy.

Filmoterapia z Sensem. Film: Nadejdą lepsze czasy
11 stycznia 2017 (środa), źródło

 

Wybrane wydarzenia i imprezy w najbliższych dniach

 
 
INSPIRO - Ośrodek Terapeutyczno Rozwojowy
 

Zamów zdjęcia wnętrz - fotografuję domy i mieszkania na sprzedaż lub wynajem, biura, restauracje, sklepy, kliniki, hotele, salony kosmetyczne i inne lokale usługowe.

Zamów Wirtualny Spacer Google Street View - tworzę spacery wirtualne we wnętrzach. Zaprezentuj się profesjonalnie w wyszukiwarce i na mapie Google. Zdobądź więcej klientów!

Fotograf Wnętrz i Nieruchomości Warszawa
 
Nasze Propozycje
 
 
The Architect DesignThe Architect DesignABC-HSE Szkolenia BHP i PPOŻABC-HSE Szkolenia BHP i PPOŻInstytut OkaInstytut Oka
Jung & LeckerJung & LeckerRatyńscy Dental ClinicRatyńscy Dental ClinicSpeak UpSpeak Up
 
 
 
 
Dodaj / Promuj Wydarzenie Dodaj Firmę / Miejsce / Usługę Zamów Reklamę do 120 tys. osób

Kalendarium wydarzeń i imprez w Warszawie na najbliższe dni:

Dziś Jutro 21 Sobota 22 Niedziela 23 Poniedziałek 24 Wtorek 25 Środa 26 Czwartek 27 Piątek 28 Sobota 29 Niedziela 30 Poniedziałek 31 Wtorek 1 Środa 2 Czwartek 3 Piątek 4 Sobota 5 Niedziela 6 Poniedziałek 7 Wtorek 8 Środa 9 Czwartek 10 Piątek 11 Sobota 12 Niedziela 13 Poniedziałek 14 Wtorek 15 Środa 16 Czwartek 17 Piątek 18 Sobota 19 Niedziela

Tematyczne kalendarium imprez i wydarzeń w Warszawie:

Koncerty Wystawy Targi Warsztaty Spacery Spotkania Autorskie Wykłady Konferencje

2017-01-19 Warszawa © Reporter.pl  •  Dodaj Wydarzenie  •  Dodaj Firmę  •  Reklama  •  Artykuły  •  Mapa Warszawy  •  Ulice  •  Cookies  •  RSS
Warszawski Serwis Informacyjny - imprezy i wydarzenia w Warszawie oraz katalog warszawskich firm, miejsc, sklepów i usług.