Warszawa
Warszawa > Format.10 - wystawa malarstwa Małgorzaty Bańkowskiej - wydarzenie w Warszawie
Warszawa: Wydarzenia, Imprezy, Koncerty, Warsztaty, Wystawy, Atrakcje
Format.10 - wystawa malarstwa Małgorzaty Bańkowskiej

Format.10 - wystawa malarstwa Małgorzaty Bańkowskiej

Data: 12 stycznia 2017 (czwartek) - 19:00
Miejsce: Jaś & Małgosia

 

Format.10 - wystawa malarstwa Małgorzaty Bańkowskiej

Wernisaż wystawy 12 stycznia o godzinie 19.

FORMAT.10 jest podsumowaniem pewnego okresu w twórczości Małgorzaty Bańkowskiej. Okres ten został zapoczątkowany ogromnymi zmianami w życiu, które były zapalnikiem do nowego otwarcia w twórczości. Zmiana otoczenia, uporządkowanie życia osobistego i ogromne wsparcie od najbliższej osoby wyzwoliły ogromny głód tworzenia.
W czasie tej dekady jej twórczość była wielokierunkowa, zarówno pod względem formatu jak i tematyki.
Większość wystawianych prac będzie po raz pierwszy zaprezentowana publiczności.

O artystce:
Małgorzata Bańkowska maluje od zawsze, odkąd pamięta. W jej twórczości dominuje erotyka, fetysz przeplatane motywami militarnymi, biomechaniką oraz medyczną porażką. Jej prace przedstawiają głównie kobiety. Kobieta maszyna, kobieta piękna nawet bez rąk i nóg jest bardzo użyteczna i kreatywna. Psychodeliczny i nieco zagubiony klimat pełen lalek.
Maluje o tym, co w jakiś sposób ją dotyka, przeraża albo zwyczajnie zachwyca i intryguje. Lubi ten stan, kiedy w głowie tworzy się już jakiś zarys... wtedy robi pierwsze szkice, zapiski. Ten pierwszy zamysł często odbiega od efektu końcowego, ale ta droga jest najciekawsza. Jak twierdzi - samo tworzenie to ciężka robota intelektualna. Jej prace wzbudzają kontrowersje, zwłaszcza grafiki, ale są prawdziwe nawet w tej swoje surrealistycznej masce...
Nie lubi mówić o sobie i o obrazach, ważna jest tajemnica, rozmowa z widzem, bo przecież autor poprzez sztukę prowadzi dialog. Tego "czegoś" nie da się po prostu opisać, nazwać. Gdyby można było użyć języka, sztuka nie byłaby potrzebna. Każdy sam musi odnieść się do tego, co widzi, to taka próba uchwycenia tego, co nieuchwytne.
Na co dzień projektuje i maluje ubrania. To pomysł jej męża - ręcznie malowane, unikatowe wzory. To pozwala jej jeszcze bardziej się rozwijać, szukać i poszerzać warsztat.
Miała szczęście spotkać w swoim życiu niezwykłego mężczyznę, który jest jej oddanym mężem, który ją inspiruje i czasem stawia do pionu. To akurat bardzo istotne przy jej marzycielskim podejściu do życia. Kiedyś nie potrafiła sprzedawać swoich prac, wycenić swojej twórczości. Teraz jest to łatwiejsze. W końcu człowiek nie żyje i nie tworzy tylko dla siebie.. a przynajmniej nie Ona.

strona www: http://bankowska.eu/

Zamów profesjonalne zdjęcia!
Wnętrza i nieruchomości, portrety biznesowe, imprezy.

Format.10 - wystawa malarstwa Małgorzaty Bańkowskiej
12 stycznia 2017 (czwartek), źródło

 

Wybrane wydarzenia i imprezy w najbliższych dniach

 
 
INSPIRO - Ośrodek Terapeutyczno Rozwojowy
 

Zamów zdjęcia wnętrz - fotografuję domy i mieszkania na sprzedaż lub wynajem, biura, restauracje, sklepy, kliniki, hotele, salony kosmetyczne i inne lokale usługowe.

Zamów Wirtualny Spacer Google Street View - tworzę spacery wirtualne we wnętrzach. Zaprezentuj się profesjonalnie w wyszukiwarce i na mapie Google. Zdobądź więcej klientów!

Fotograf Wnętrz i Nieruchomości Warszawa
 
Nasze Propozycje
 
 
Hola DesignHola DesignSpeak UpSpeak UpABC-HSE Szkolenia BHP i PPOŻABC-HSE Szkolenia BHP i PPOŻ
Animos.plAnimos.plInstytut OkaInstytut OkaThe Architect DesignThe Architect Design
 
 
 
 
Dodaj / Promuj Wydarzenie Dodaj Firmę / Miejsce / Usługę Zamów Reklamę do 120 tys. osób

Kalendarium wydarzeń i imprez w Warszawie na najbliższe dni:

Dziś Jutro 21 Sobota 22 Niedziela 23 Poniedziałek 24 Wtorek 25 Środa 26 Czwartek 27 Piątek 28 Sobota 29 Niedziela 30 Poniedziałek 31 Wtorek 1 Środa 2 Czwartek 3 Piątek 4 Sobota 5 Niedziela 6 Poniedziałek 7 Wtorek 8 Środa 9 Czwartek 10 Piątek 11 Sobota 12 Niedziela 13 Poniedziałek 14 Wtorek 15 Środa 16 Czwartek 17 Piątek 18 Sobota 19 Niedziela

Tematyczne kalendarium imprez i wydarzeń w Warszawie:

Koncerty Wystawy Targi Warsztaty Spacery Spotkania Autorskie Wykłady Konferencje

2017-01-19 Warszawa © Reporter.pl  •  Dodaj Wydarzenie  •  Dodaj Firmę  •  Reklama  •  Artykuły  •  Mapa Warszawy  •  Ulice  •  Cookies  •  RSS
Warszawski Serwis Informacyjny - imprezy i wydarzenia w Warszawie oraz katalog warszawskich firm, miejsc, sklepów i usług.