Warszawa
Warszawa > Inne wizje. Kino SF poza Hollywoodem - wydarzenie w Warszawie
Warszawa: Wydarzenia, Imprezy, Koncerty, Warsztaty, Wystawy, Atrakcje
Inne wizje. Kino SF poza Hollywoodem

Inne wizje. Kino SF poza Hollywoodem

Data: 12 stycznia 2017 (czwartek) - 19:00
Miejsce: Świetlica Nowego Teatru

 

Inne wizje. Kino SF poza Hollywoodem

reż. Enki Bilal (2004), 1h13
prowadzenie: Anna Warso
Trzeci film, wyreżyserowany przez znanego francuskiego artystę komiksu Enki Bilala, był jednocześnie jednym z pierwszych dużych tytułów w całości zrealizowanych w technice blue box. A w nim - Nowy Jork w roku 2095 i bogowie starożytnego Egiptu.

Chcesz poznać tytuły filmów pokazywanych podczas wykładów?
Napisz na adres: bow@nowyteatr.org lub zadzwoń 22 379 33 33

Wielu widzom kino science fiction kojarzy się z hollywoodzkimi produkcjami, których spektakularności dorównuje jedynie ich przywiązanie do sprawdzonych komercyjnie formuł. I o ile kinetyczna rozrywka kosmicznych bitew i rozmiękczonych szczęśliwych zakończeń też ma swoje miejsce we współczesnej kulturze, to inne kino science fiction jest możliwe. Tak jak literatura SF, może ono oniemieć czymś więcej niż wybuchami, sprowokować krytyczne spojrzenie na tu i teraz oraz zmienić sposób myślenia o rzeczywistości - bo truizmem wręcz jest, że science fiction nie mówi nam nic o przyszłości i wszystko o teraźniejszości. Tegoroczny wybór filmów ma za zadanie przybliżyć widzom różnorodność współczesnej SF na dużym ekranie: tematyczną, konstrukcyjną, audiowizualną i filozoficzną. Wybrane filmy reprezentują różne kinematografie narodowe, style artystyczne i tematykę, ale łączy je spojrzenie na świat - przez pryzmat wyobrażonej przyszłości, ukośnie, przez filtr różnicy. Projekcję każdego filmu poprzedzi krótki wykład, po filmie odbędzie się dyskusja.

Dr Anna Warso - adiunkt na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS. Zajmuje się literaturą amerykańską, kulturą popularną i science-fiction, w tym roku prowadzi zajęcia o potworach, poezji i przekładzie.


WSTĘP WOLNY

Zamów profesjonalne zdjęcia!
Wnętrza i nieruchomości, portrety biznesowe, imprezy.

Inne wizje. Kino SF poza Hollywoodem
12 stycznia 2017 (czwartek), źródło

 

Wybrane wydarzenia i imprezy w najbliższych dniach

 
 
INSPIRO - Ośrodek Terapeutyczno Rozwojowy
 

Zamów zdjęcia wnętrz - fotografuję domy i mieszkania na sprzedaż lub wynajem, biura, restauracje, sklepy, kliniki, hotele, salony kosmetyczne i inne lokale usługowe.

Zamów Wirtualny Spacer Google Street View - tworzę spacery wirtualne we wnętrzach. Zaprezentuj się profesjonalnie w wyszukiwarce i na mapie Google. Zdobądź więcej klientów!

Fotograf Wnętrz i Nieruchomości Warszawa
 
Nasze Propozycje
 
 
Uśmiech ZdrowiaUśmiech ZdrowiaSpeak UpSpeak UpRatyńscy Dental ClinicRatyńscy Dental Clinic
The Architect DesignThe Architect DesignKing Cross PragaKing Cross PragaInspiro - Ośrodek Terapeutyczno RozwojowyInspiro - Ośrodek Terapeutyczno Rozwojowy
 
 
 
 
Dodaj / Promuj Wydarzenie Dodaj Firmę / Miejsce / Usługę Zamów Reklamę do 120 tys. osób

Kalendarium wydarzeń i imprez w Warszawie na najbliższe dni:

Dziś Jutro 21 Sobota 22 Niedziela 23 Poniedziałek 24 Wtorek 25 Środa 26 Czwartek 27 Piątek 28 Sobota 29 Niedziela 30 Poniedziałek 31 Wtorek 1 Środa 2 Czwartek 3 Piątek 4 Sobota 5 Niedziela 6 Poniedziałek 7 Wtorek 8 Środa 9 Czwartek 10 Piątek 11 Sobota 12 Niedziela 13 Poniedziałek 14 Wtorek 15 Środa 16 Czwartek 17 Piątek 18 Sobota 19 Niedziela

Tematyczne kalendarium imprez i wydarzeń w Warszawie:

Koncerty Wystawy Targi Warsztaty Spacery Spotkania Autorskie Wykłady Konferencje

2017-01-19 Warszawa © Reporter.pl  •  Dodaj Wydarzenie  •  Dodaj Firmę  •  Reklama  •  Artykuły  •  Mapa Warszawy  •  Ulice  •  Cookies  •  RSS
Warszawski Serwis Informacyjny - imprezy i wydarzenia w Warszawie oraz katalog warszawskich firm, miejsc, sklepów i usług.