Warszawa
Warszawa > Koncert noworoczny Teatru Pijana Sypialnia - wydarzenie w Warszawie
Warszawa: Wydarzenia, Imprezy, Koncerty, Warsztaty, Wystawy, Atrakcje
Koncert noworoczny Teatru Pijana Sypialnia

Koncert noworoczny Teatru Pijana Sypialnia

Data: 13 stycznia 2017 (piątek) - 19:30
Miejsce: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

 

Koncert noworoczny Teatru Pijana Sypialnia

Karnawałowa niespodzianka dla naszych fanów!

13 stycznia o 19:30 w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w WARSZAWIE.

BRAK BILETÓW!! - PULA DARMOWYCH WEJŚCIÓWEK ZOSTAŁA WYCZERPANA


KONCERT NOWOROCZNY jest efektem i podsumowaniem współpracy Teatru Pijana Sypialnia, Filharmonii Pijanej Sypialni i zespołu tanecznego Woda na młyn.
Na scenie wystąpi ponad 70 arystów. Zobaczą Państwo najciekawsze fragmenty naszych spektakli i koncertów. W programie utwory Witolda Lutosławskiego, Romana Maciejewskiego, Stanisława Wisłockiego i Daniela Zielińskiego.
------
WYSTĄPIĄ:
Teatr Pijana Sypialnia
Filharmonia Pijanej Sypialni
Zespół woklany Pijanej Sypialni
Zespół taneczny Woda na Młyn
-----
DYRYGENCI:
Wojciech Gawrych, Daniel Zieliński

KIEROWNICTWO MUZYCZNE
Daniel Zieliński

CHOREOGRAFIA
Mariusz Żwierko

PROWADZENIE KONCERTU
Sławomir Narloch

KONSULTACJE DRAMATURGICZNE:
Stanisław Dembski
------
Teatr Pijana Sypialnia - to największy niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym "Woda na młyn".

Autorskie widowiska oraz koncerty realizowane przez Teatr Pijana Sypialnia prezentowane są w tradycyjnych salach teatralnych, ale równie często w zaskakujących przestrzeniach postindustrialnych i w plenerze.

Uznanie widzów i rozgłos Pijana Sypialnia zdobyła swoim autorskim cyklem "Teatr na leżakach", w ramach którego spektakle pokazywane są w modnych, letnich miejscówkach. Spektaklom towarzyszy piknikowa, festiwalowa atmosfera. Cykl odbywa się w całym kraju. Krytycy i znawcy sztuki scenicznej cenią Pijaną Sypialnię za kulturę muzyczną oraz oryginalny repertuar inspirowany zapomnianymi konwencjami teatralnymi i folklorem. Mówi się o "zjawisku Pijanej Sypialni", "teatrze vintage".

Teatr występuje na zaproszenia gospodarzy prestiżowych miejsc i organizatorów opiniotwórczych wydarzeń a wśród nich są: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA, Zamoyskie Lato Teatralne, Stary Browar w Poznaniu, Studio Koncertowe Polskiego Radia, Arkadia w Warszawie.

W rankingu krytyków miesięcznika "Teatr" podsumowującym sezon artystyczny 2012/2013 Pijana Sypialnia został aż dwukrotnie wyróżniona w kategorii OFF za zespół i spektakl "Wyjowisko". W sezonie 2014/2015 w ramach podobnego rankingu wyróżniono aż dwa spektakle, w dwóch różnych kategoriach: "Łojdyrydy" jako NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE OFFOWE oraz "Wodewil Warszawski" jako NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE TEATRU MUZYCZNEGO. Są zdobywcami głównych nagród na licznych festiwalach teatralnych.

-----------
WODA NA MŁYN - przyjaciele Teatru Pijana Sypialnia:
Grupa taneczna "Woda na młyn" powstała w grudniu 2013 roku z inicjatywy tancerzy oraz instruktorów - byłych członków warszawskich uczelnianych zespołów pieśni i tańca.

Z miłości do folkloru i chęci kontynuowania swoich pasji stworzyli zespół, który wypełnia nie tylko warszawską, ale też ogólnopolską niszę tańca ludowego. Korzystając i czerpiąc z polskiego folkloru, "Woda na młyn" tworzy kompozycje stylizowane do współczesnej muzyki folkowej i jazzowej bazującej na muzyce ludowej i szlacheckiej. "Woda na młyn" to zespół, który szuka inspiracji i powiązań międzykulturowych, łączy dyscypliny sztuki i szuka nowych kontekstów scenicznych dla tańca ludowego, traktując go jako środek artystycznego wyrazu.

Wodę na młyn i Pijaną Sypialnię łączy wspólne myślenie o tradycji oraz Mariusz Żwierko - choreograf obu zespołów. Owocem naszej współpracy są koncerty, spektakle z udziałem kilkudziesięciu artystów - KONCERT ŚWIĄTECZNY, KONCERT MIASTO/WIEŚ oraz KONCERT KWIATY I KWADRATY.

Zamów profesjonalne zdjęcia!
Wnętrza i nieruchomości, portrety biznesowe, imprezy.

Koncert noworoczny Teatru Pijana Sypialnia
13 stycznia 2017 (piątek), źródło

 

Wybrane wydarzenia i imprezy w najbliższych dniach

 
 
INSPIRO - Ośrodek Terapeutyczno RozwojowyFotograf Nieruchomości WarszawaKuchennymi DrzwiamiFotograf Warszawa
 
Nasze Propozycje
 
 
The Architect DesignThe Architect DesignJung & LeckerJung & LeckerRatyńscy Dental ClinicRatyńscy Dental Clinic
ABC-HSE Szkolenia BHP i PPOŻABC-HSE Szkolenia BHP i PPOŻSpeak UpSpeak UpAnimos.plAnimos.pl
 
 
 
 
Dodaj / Promuj Wydarzenie Dodaj Firmę / Miejsce / Usługę Zamów Reklamę do 120 tys. osób

Kalendarium wydarzeń i imprez w Warszawie na najbliższe dni:

Dziś Jutro 19 Czwartek 20 Piątek 21 Sobota 22 Niedziela 23 Poniedziałek 24 Wtorek 25 Środa 26 Czwartek 27 Piątek 28 Sobota 29 Niedziela 30 Poniedziałek 31 Wtorek 1 Środa 2 Czwartek 3 Piątek 4 Sobota 5 Niedziela 6 Poniedziałek 7 Wtorek 8 Środa 9 Czwartek 10 Piątek 11 Sobota 12 Niedziela 13 Poniedziałek 14 Wtorek 15 Środa 16 Czwartek 17 Piątek

Tematyczne kalendarium imprez i wydarzeń w Warszawie:

Koncerty Wystawy Targi Warsztaty Spacery Spotkania Autorskie Wykłady Konferencje

 
Zagraj w FotoZagadki! Zgadniesz co przedstawiają zdjęcia?
 
2017-01-17 Warszawa © Reporter.pl  •  Dodaj Wydarzenie  •  Dodaj Firmę  •  Reklama  •  Artykuły  •  Mapa Warszawy  •  Ulice  •  Cookies  •  RSS
Warszawski Serwis Informacyjny - imprezy i wydarzenia w Warszawie oraz katalog warszawskich firm, miejsc, sklepów i usług.