Warszawa
Warszawa > Konstrukcja Polski w procesie - wydarzenie w Warszawie
Warszawa: Wydarzenia, Imprezy, Koncerty, Warsztaty, Wystawy, Atrakcje
Konstrukcja Polski w procesie

Konstrukcja Polski w procesie

Data: 12 stycznia 2017 (czwartek) - 18:00
Miejsce: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

 

Konstrukcja Polski w procesie

PARTYCYPACJE, EMANCYPACJE, TRANSFORMACJE. TEATR INTELEKTUALNEJ WSPÓLNOTY
wykłady Łucji Iwanczewskiej

Jak w Polsce myśli się o wspólnocie? Jak się ją przedstawia? Jakie związki łączą życie intelektualne i społeczne Polaków?

Cykl poświęcony będzie polskiej historii intelektualnej ostatnich 50 lat, odczytanej jako projekt przedstawieniowy polskiego życia społecznego. Autorka analizuje filozoficzne, estetyczne, polityczne, światopoglądowe, kulturowe idee, które znajdując wyraz w teatrze i na scenie społecznej, bezpośrednio wpływały i wpływają na kształt naszej zbiorowości.

"Zaproszę Państwa na spotkania z wielkimi myślicielami i z małymi dziewczynkami rysującymi w zeszytach bomby, z chłopcami projektującymi nowe wizje Polski w zadymionych pokojach i z myślami, które stały się przedstawieniami. Chciałabym odpowiedzieć na pytanie, czy w Polsce istnieje teatr intelektualnej wspólnoty".
Łucja Iwanczewska

WSTĘP WOLNY
____________________________

12 stycznia 2017, godz. 18.00

KONSTRUKCJA POLSKI W PROCESIE

Tytuł wykładu nawiązuje do międzynarodowej wystawy "Konstrukcja w procesie" z 1981 roku, która odbyła się w Łodzi i przeszła do historii jako fenomen pozaartystyczny i społeczny. Było to wydarzenie artystyczne, które powiązało artystów z robotnikami i działaczami Solidarności. Wychodząc od tego przykładu i czyniąc go metaforą rozważań, chciałabym opowiedzieć o budowaniu i tworzeniu się strategii partycypacyjnych na styku sztuki, polityki i społeczeństwa w polskiej nowoczesności.

Zamów profesjonalne zdjęcia!
Wnętrza i nieruchomości, portrety biznesowe, imprezy.

Konstrukcja Polski w procesie
12 stycznia 2017 (czwartek), źródło

 

Wybrane wydarzenia i imprezy w najbliższych dniach

 
 
INSPIRO - Ośrodek Terapeutyczno Rozwojowy
 

Zamów zdjęcia wnętrz - fotografuję domy i mieszkania na sprzedaż lub wynajem, biura, restauracje, sklepy, kliniki, hotele, salony kosmetyczne i inne lokale usługowe.

Zamów Wirtualny Spacer Google Street View - tworzę spacery wirtualne we wnętrzach. Zaprezentuj się profesjonalnie w wyszukiwarce i na mapie Google. Zdobądź więcej klientów!

Fotograf Wnętrz i Nieruchomości Warszawa
 
Nasze Propozycje
 
 
Speak UpSpeak UpABC-HSE Szkolenia BHP i PPOŻABC-HSE Szkolenia BHP i PPOŻThe Architect DesignThe Architect Design
Hola DesignHola DesignAnimos.plAnimos.plJung & LeckerJung & Lecker
 
 
 
 
Dodaj / Promuj Wydarzenie Dodaj Firmę / Miejsce / Usługę Zamów Reklamę do 120 tys. osób

Kalendarium wydarzeń i imprez w Warszawie na najbliższe dni:

Dziś Jutro 21 Sobota 22 Niedziela 23 Poniedziałek 24 Wtorek 25 Środa 26 Czwartek 27 Piątek 28 Sobota 29 Niedziela 30 Poniedziałek 31 Wtorek 1 Środa 2 Czwartek 3 Piątek 4 Sobota 5 Niedziela 6 Poniedziałek 7 Wtorek 8 Środa 9 Czwartek 10 Piątek 11 Sobota 12 Niedziela 13 Poniedziałek 14 Wtorek 15 Środa 16 Czwartek 17 Piątek 18 Sobota 19 Niedziela

Tematyczne kalendarium imprez i wydarzeń w Warszawie:

Koncerty Wystawy Targi Warsztaty Spacery Spotkania Autorskie Wykłady Konferencje

2017-01-19 Warszawa © Reporter.pl  •  Dodaj Wydarzenie  •  Dodaj Firmę  •  Reklama  •  Artykuły  •  Mapa Warszawy  •  Ulice  •  Cookies  •  RSS
Warszawski Serwis Informacyjny - imprezy i wydarzenia w Warszawie oraz katalog warszawskich firm, miejsc, sklepów i usług.