Warszawa
Warszawa > Pastele Janusza Trzebiatowskiego - wystawa - wydarzenie w Warszawie
Warszawa: Wydarzenia, Imprezy, Koncerty, Warsztaty, Wystawy, Atrakcje
Pastele Janusza Trzebiatowskiego - wystawa

Pastele Janusza Trzebiatowskiego - wystawa

Data: 12 stycznia 2017 (czwartek) - 16:15
Miejsce: Centrum Kultury Wilanów

 

Pastele Janusza Trzebiatowskiego - wystawa

Centrum Kultury Wilanów zaprasza do galerii Taras Sztuki na wystawę prac pana Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego. Wstęp wolny!

Na uroczysty wernisaż zapraszamy w czwartek, 12 stycznia, o godz. 16.15.

Janusz Jutrzenka Trzebiatowski pochodzi z zasłużonego dla Polski pomorskiego rodu szlacheckiego. Urodził się w 1936 r. Nie ominęły go doświadczenia związane z brutalnością wojny, Powstaniem Warszawskim, hitlerowskim obozem koncentracyjnym i dziecięcym przeżyciem Pruszków Lager. Po wojnie powrócił wraz z rodziną do Chojnic, gdzie ukończył Liceum Ogólnokształcące, a następnie w 1954 r. wyjechał do Krakowa, rozpoczynając studia na Akademii Sztuk Pięknych. Tam też nieprzerwanie żyje, pracuje i tworzy. W ASP otrzymał wielokierunkowe i solidne przygotowanie, zarówno z zakresu malarstwa, malarstwa architektonicznego, rzeźby, rzeźby architektonicznej, w dziedzinie plakatu, ze specjalizacją architektury wnętrz. Oprócz twórczości artystycznej jego życie wypełnia także pasja społecznikowska, która przejawia się potrzebą tworzenia nowego, zarówno dla społeczeństwa, jak i dla sztuki. To właśnie z tejże pasji zrodziły się galerie sztuki, Poradnia Urządzania Wnętrz Mieszkalnych (1958), Stowarzyszenie Twórcze "Polart", Galeria Sztuki Polskiej w Chojnicach czy Muzeum w Baszcie. Bogata osobowość artystyczna nie pozwala mu skupić się na jednej dziedzinie sztuki. Jest malarzem, plakacistą, rzeźbiarzem, scenografem, medalierem i poetą. Sztuka, którą tworzy, odzwierciedla jego system wartości, pogląd na życie oraz sposób postrzegania rzeczywistości. Jest więc wynikiem jego radości, smutków i doświadczeń, dzięki którym staje się różnorodna i prawdziwa, a przede wszystkim niosąca wartości uniwersalne dla każdego człowieka w dążeniu do Absolutu. O jej wielkości świadczą też liczby: ponad 3000 dzieł, znajdują się w muzeach na całym świecie, prezentowane były w ponad 30 państwach, a liczba wystaw przekroczyła pół tysiąca.

Do tej zaszczytnej listy dołącza teraz Centrum Kultury Wilanów.

Ekspozycję można oglądać do końca stycznia w godzinach otwarcia Centrum Kultury Wilanów.

Zamów profesjonalne zdjęcia!
Wnętrza i nieruchomości, portrety biznesowe, imprezy.

Pastele Janusza Trzebiatowskiego - wystawa
12 stycznia 2017 (czwartek), źródło

 

Wybrane wydarzenia i imprezy w najbliższych dniach

 
 
INSPIRO - Ośrodek Terapeutyczno Rozwojowy
 

Zamów zdjęcia wnętrz - fotografuję domy i mieszkania na sprzedaż lub wynajem, biura, restauracje, sklepy, kliniki, hotele, salony kosmetyczne i inne lokale usługowe.

Zamów Wirtualny Spacer Google Street View - tworzę spacery wirtualne we wnętrzach. Zaprezentuj się profesjonalnie w wyszukiwarce i na mapie Google. Zdobądź więcej klientów!

Fotograf Wnętrz i Nieruchomości Warszawa
 
Nasze Propozycje
 
 
Jung & LeckerJung & LeckerABC-HSE Szkolenia BHP i PPOŻABC-HSE Szkolenia BHP i PPOŻSpeak UpSpeak Up
Hola DesignHola DesignInspiro - Ośrodek Terapeutyczno RozwojowyInspiro - Ośrodek Terapeutyczno RozwojowyInstytut OkaInstytut Oka
 
 
 
 
Dodaj / Promuj Wydarzenie Dodaj Firmę / Miejsce / Usługę Zamów Reklamę do 120 tys. osób

Kalendarium wydarzeń i imprez w Warszawie na najbliższe dni:

Dziś Jutro 21 Sobota 22 Niedziela 23 Poniedziałek 24 Wtorek 25 Środa 26 Czwartek 27 Piątek 28 Sobota 29 Niedziela 30 Poniedziałek 31 Wtorek 1 Środa 2 Czwartek 3 Piątek 4 Sobota 5 Niedziela 6 Poniedziałek 7 Wtorek 8 Środa 9 Czwartek 10 Piątek 11 Sobota 12 Niedziela 13 Poniedziałek 14 Wtorek 15 Środa 16 Czwartek 17 Piątek 18 Sobota 19 Niedziela

Tematyczne kalendarium imprez i wydarzeń w Warszawie:

Koncerty Wystawy Targi Warsztaty Spacery Spotkania Autorskie Wykłady Konferencje

2017-01-19 Warszawa © Reporter.pl  •  Dodaj Wydarzenie  •  Dodaj Firmę  •  Reklama  •  Artykuły  •  Mapa Warszawy  •  Ulice  •  Cookies  •  RSS
Warszawski Serwis Informacyjny - imprezy i wydarzenia w Warszawie oraz katalog warszawskich firm, miejsc, sklepów i usług.