Warszawa
Warszawa > Spotkania Filozoficzne: "Toni Erdmann" w reż. Maren Ade - wydarzenie w Warszawie
Warszawa: Wydarzenia, Imprezy, Koncerty, Warsztaty, Wystawy, Atrakcje
Spotkania Filozoficzne: "Toni Erdmann" w reż. Maren Ade

Spotkania Filozoficzne: "Toni Erdmann" w reż. Maren Ade

Data: 18 stycznia 2017 (środa) - 18:30
Miejsce: Kino Muranów

 

Spotkania Filozoficzne: "Toni Erdmann" w reż. Maren Ade

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają 18 stycznia (środa) o godz. 18:30 na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy przedpremierowo najlepszy europejski tytuł 2016 roku - "Toni Erdmann" w reż. Maren Ade. To pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.

Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi Jacek Hołówka, profesor filozofii w Pedagogium, Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie.

★ BILETY ★ 22 zł

---------------------------------------

Prof. Jacek Hołówka - ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmował się socjologią medycyny przy zakładzie o tej specjalności w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN oraz w Mershon Center w Ohio. Przez wiele lat pracował w Zakładzie Etyki Instytutu Filozofii UW. Jako Visiting Professor uczył w Indiana University i w Notre Dame University. Obecnie jest zatrudniony jako profesor filozofii w Pedagogium, Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie. Od reaktywowania "Przeglądu Filozoficznego" w 1992 roku jest jego redaktorem naczelnym. Członek Komitetu Nauk Filozoficznych PAN przez kilka kadencji. Autor "Relatywizmu etycznego" (PWN 1981), "Etyki w działaniu" (Prószyński 2001) oraz dwóch podręczników do etyki dla szkół średnich. Ostatnio razem z Bogdanem Dziobkowskim opracował tom esejów przygotowanych przez wielu autorów, pod tytułem: "Panorama współczesnej filozofii" (PWN 2016).

---------------------------------------

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Zachęcamy do udziału w spotkaniach jeśli:
- poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia,
- interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega,
- chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli,
- cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe,
- pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje,
- wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię.
Tego wszystkiego nauczy cię FILOZOFIA.

Zapraszamy!

---------------------------------------

OPIS FILMU

Najnowszy film Maren Ade ("Wszyscy inni") to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.

Pokazana w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes komedia "Toni Erdmann" stała się wydarzeniem imprezy. W rankingu międzynarodowej krytyki prowadzonym przez magazyn Screen otrzymała najwyższe oceny spośród wszystkich filmów recenzowanych w ostatniej dekadzie. Film okazał się również niekwestionowanym triumfatorem gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Nominowany w 5 kategoriach zdobył wszystkie najważniejsze nagrody: dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Reżysera, za Najlepszy Scenariusz oraz dla odtwórców głównych ról: Sandry Hüller (Najlepsza Aktorka) i Petera Simonischeka (Najlepszy Aktor). Maren Ade stała się tym samym pierwszą kobietą w 29-letniej historii Europejskich Oscarów, której film zdobył główną nagrodę Akademii. "Toni Erdmann" jest również nominowany do Złotych Globów oraz jest niemieckim kandydatem do Oscara .

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines - pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji - lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać - niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

"Toni Erdmann" to przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości. Może to właśnie szalony Toni Erdmann pomoże jej odkryć coś, czego nałogowa pracoholiczka nie była w stanie dostrzec?

Zamów profesjonalne zdjęcia!
Wnętrza i nieruchomości, portrety biznesowe, imprezy.

Spotkania Filozoficzne: "Toni Erdmann" w reż. Maren Ade
18 stycznia 2017 (środa), źródło

 

Wybrane wydarzenia i imprezy w najbliższych dniach

 
 
INSPIRO - Ośrodek Terapeutyczno RozwojowyFotograf Nieruchomości WarszawaKuchennymi DrzwiamiFotograf Warszawa
 
Nasze Propozycje
 
 
ABC-HSE Szkolenia BHP i PPOŻABC-HSE Szkolenia BHP i PPOŻUśmiech ZdrowiaUśmiech ZdrowiaSpeak UpSpeak Up
The Architect DesignThe Architect DesignKing Cross PragaKing Cross PragaAnimos.plAnimos.pl
 
 
 
 
Dodaj / Promuj Wydarzenie Dodaj Firmę / Miejsce / Usługę Zamów Reklamę do 120 tys. osób

Kalendarium wydarzeń i imprez w Warszawie na najbliższe dni:

Dziś Jutro 18 Środa 19 Czwartek 20 Piątek 21 Sobota 22 Niedziela 23 Poniedziałek 24 Wtorek 25 Środa 26 Czwartek 27 Piątek 28 Sobota 29 Niedziela 30 Poniedziałek 31 Wtorek 1 Środa 2 Czwartek 3 Piątek 4 Sobota 5 Niedziela 6 Poniedziałek 7 Wtorek 8 Środa 9 Czwartek 10 Piątek 11 Sobota 12 Niedziela 13 Poniedziałek 14 Wtorek 15 Środa 16 Czwartek

Tematyczne kalendarium imprez i wydarzeń w Warszawie:

Koncerty Wystawy Targi Warsztaty Spacery Spotkania Autorskie Wykłady Konferencje

 
Zagraj w FotoZagadki! Zgadniesz co przedstawiają zdjęcia?
 
2017-01-16 Warszawa © Reporter.pl  •  Dodaj Wydarzenie  •  Dodaj Firmę  •  Reklama  •  Artykuły  •  Mapa Warszawy  •  Ulice  •  Cookies  •  RSS
Warszawski Serwis Informacyjny - imprezy i wydarzenia w Warszawie oraz katalog warszawskich firm, miejsc, sklepów i usług.