Warszawa
Warszawa > Spotkanie autorskie z Filipem Springerem, Nd 15 01 17,godz18:00 - wydarzenie w weekend w Warszawie
Warszawa: Wydarzenia, Imprezy, Koncerty, Warsztaty, Wystawy, Atrakcje
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem, Nd 15 01 17,godz18:00

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem, Nd 15 01 17,godz18:00

Data: 15 stycznia 2017 (niedziela) - 18:00
Miejsce: Pardon To Tu

 

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem, Nd 15 01 17,godz18:00

Bardzo nam miło zaprosić miłośników reportażu ale też zagadnień urbanistycznych na spotkanie z tłumaczem architektury i kolekcjonerem wizualnych absurdów - Filipem Springerem, które poprowadzi laureat konkursu stypendialnego im. R.Kapuścińskiego, Pan Kamil Bałuk.

Filip Springer to reporter polskiego krajobrazu, pisał już o mieście, którego nie ma, o budynkach, które są, a wielu wolałoby, żeby ich nie było, oraz o pewnym małżeństwie, którego wielką miłością była architektura. Niedawno ukazała się jego kolejna książka pt. Miasto Archipelag.

Urodzony w 1982 r. Springer jest absolwentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (archeologia z antropologią kulturową) na UAM w Poznaniu. Na co dzień pracuje jako fotoreporter i dziennikarz. Publikował m.in. w "Polityce", "Rzeczpospolitej", "Przekroju" czy "Tygodniku Powszechnym". Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012). Autor książek reportażowych: "Miedzianka. Historia znikania", "Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u", "Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach", "13 pięter" i "Księga zachwytów", "Wanna z kolumnadą".

Ukończył archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, reporter i fotograf. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Gdyni, Jeleniej Górze i Łodzi. Publikuje w prasie ogólnopolskiej, regularnie współpracuje z Tygodnikiem Polityka.
Jego książka reporterska "Miedzianka. Historia znikania" (wyd.Czarne 2011) znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, finale Nagrody Literackiej Gdynia i finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była także nominowana do Nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy.
W 2012 roku ukazała się jego druga książka "Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u" (wyd. Karakter 2012).
Współpracował z PWSTiF w Łodzi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fundacją Imago Mundi, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016. Wykładał na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie.

Był stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2010), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010), Narodowego Centrum Kultury (2012).

Kamil Bałuk ur. 1988 ukończył socjologię, dziennikarstwo i niderlandystykę. Urodzony w Hannoverze, jest z Wrocławia, a mieszka w Warszawie. Reportaże publikował w Dużym Formacie i NaTemat.pl oraz w zbiorach książkowych "Grzech jest kobietą" i "Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli". Jego teksty były kilkukrotnie nominowane do Nagrody Newsweeka im T. Torańskiej w kategorii Młody Talent.

Laureat V edycji Stypendium im. R. Kapuścińskiego, które otrzymał na napisanie zbioru reportaży o współczesnej Holandii. Obecnie pracuje nad wcześniejszym projektem - debiutancką książką reporterską o 200 dzieciach pewnego holenderskiego dawcy nasienia.

"Polska Szkoła Reportażu nauczyła mnie, że nikt ci nie powie, co jest właściwe, więc lepiej szybko sam się zorientuj i powiedz innym."

Wstęp wolny.

Zamów profesjonalne zdjęcia!
Wnętrza i nieruchomości, portrety biznesowe, imprezy.

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem, Nd 15 01 17,godz18:00
15 stycznia 2017 (niedziela), źródło

 

Wybrane wydarzenia i imprezy w najbliższych dniach

 
 
INSPIRO - Ośrodek Terapeutyczno RozwojowyFotograf Nieruchomości WarszawaKuchennymi DrzwiamiFotograf Warszawa
 
Nasze Propozycje
 
 
Uśmiech ZdrowiaUśmiech ZdrowiaJung & LeckerJung & LeckerSpeak UpSpeak Up
King Cross PragaKing Cross PragaInstytut OkaInstytut OkaRatyńscy Dental ClinicRatyńscy Dental Clinic
 
 
 
 
Dodaj / Promuj Wydarzenie Dodaj Firmę / Miejsce / Usługę Zamów Reklamę do 120 tys. osób

Kalendarium wydarzeń i imprez w Warszawie na najbliższe dni:

Dziś Jutro 19 Czwartek 20 Piątek 21 Sobota 22 Niedziela 23 Poniedziałek 24 Wtorek 25 Środa 26 Czwartek 27 Piątek 28 Sobota 29 Niedziela 30 Poniedziałek 31 Wtorek 1 Środa 2 Czwartek 3 Piątek 4 Sobota 5 Niedziela 6 Poniedziałek 7 Wtorek 8 Środa 9 Czwartek 10 Piątek 11 Sobota 12 Niedziela 13 Poniedziałek 14 Wtorek 15 Środa 16 Czwartek 17 Piątek

Tematyczne kalendarium imprez i wydarzeń w Warszawie:

Koncerty Wystawy Targi Warsztaty Spacery Spotkania Autorskie Wykłady Konferencje

 
Zagraj w FotoZagadki! Zgadniesz co przedstawiają zdjęcia?
 
2017-01-17 Warszawa © Reporter.pl  •  Dodaj Wydarzenie  •  Dodaj Firmę  •  Reklama  •  Artykuły  •  Mapa Warszawy  •  Ulice  •  Cookies  •  RSS
Warszawski Serwis Informacyjny - imprezy i wydarzenia w Warszawie oraz katalog warszawskich firm, miejsc, sklepów i usług.