Warszawa
Warszawa > ZAŁÓŻ TO! - warsztaty poświęcone kostiumowi - wydarzenie w weekend w Warszawie
Warszawa: Wydarzenia, Imprezy, Koncerty, Warsztaty, Wystawy, Atrakcje
ZAŁÓŻ TO! - warsztaty poświęcone kostiumowi

ZAŁÓŻ TO! - warsztaty poświęcone kostiumowi

Data: 14 stycznia 2017 (sobota) - 12:00
Miejsce: Świetlica Nowego Teatru

 

ZAŁÓŻ TO! - warsztaty poświęcone kostiumowi

Dwa weekendy:
14 - 15 stycznia / 12.00
28 - 29 stycznia / 12.00

Dla dzieci w wieku: 9-14 lat

Czy kiedykolwiek widzieliście chodzące po scenie kwadraty, kule i sprężyny? Kostium w teatrze to nie tylko ubiór aktora, ale istotna część dopełniająca obraz sceniczny. Wyraża charakter postaci, może być symbolem lub metaforą. Wprowadza aktora i widza w konkretny kontekst historyczny, społeczny lub estetyczny. Na warsztatach poznamy twórców, którzy projektowali niezwykłe kostiumy teatralne: artystów szkoły Bauhaus, dadaistów oraz Henriego Matisse'a, Kazimierza Malewicza, Pabla Picasso i Sonię Delaunay. Będziemy projektować, wycinać i wykonywać kostiumy dla siebie lub wybranych postaci.

PROWADZĄCE: Karolina Bielawska, Zuza Golińska

14 stycznia / 12.00 - Bauhaus
Niemiecka szkoła Bauhaus jest znana przede wszystkim ze swoich minimalistycznych i oszczędnych projektów na polu architektury i projektowania przedmiotów - mebli, tkanin i dekoracji. Nie wszyscy wiedzą, że studenci i nauczyciele szkoły Bauhaus organizowali szalone bale kostiumowe. Projektowanie strojów na takie wydarzenie traktowali bardzo poważnie, tworzyli futurystyczne kostiumy-rzeźby o geometrycznych kształtach. Wykorzystywali do tego najróżniejsze materiały oraz kształt, kolor i światło. Ich przebrania były tak niespotykane, aż trudno sobie wyobrazić, że pod kostiumem i maską znajdował się człowiek.

15 stycznia / 12.00 - Kształt
Henri Matisse w 1920 roku został poproszony o zaprojektowanie kostiumów do baletu na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena Słowik. Jego kostiumy, bezpośrednio zainspirowane tradycyjnymi chińskimi strojami, były wykonane ze szlachetnych materiałów i odznaczały się charakterystycznymi, niekiedy ręcznie malowanymi, graficznymi wzorami i nakryciami głowy. Zwrócimy uwagę na charakterystyczną formę japońskiego kimona i projektowane przez Matisse'a wibrujące kształty, które sprawiają, że cały kostium przypomina popartową grafikę.
Pablo Picasso również projektował kostiumy do baletu. Kubistyczne formy z kartonów o kształtach miejskich wieżowców to jedna z jego najbardziej charakterystycznych realizacji. Łatwość z jaką Picasso posługiwał się prostymi materiałami, takimi jak karton, który malował i wycinał, będzie dla nas impulsem do stworzenia własnych kostiumów zainspirowanych architekturą miasta.

28 stycznia / 12.00 - Kosmos
Kazimierz Malewicz zaprojektował kostiumy oraz scenografię do słynnej futurystycznej opery "Zwycięstwo nad słońcem". Proste geometryczne formy charakterystyczne dla artysty i jego sztuki znalazły swoje odzwierciedlenie w projektach, na których widać postacie, przypominające roboty z przyszłości. Wątki kosmiczne były bliskie Malewiczowi i to do nich odniesiemy się, planując nasze kostiumy.
Sonia Delaunay była malarką znaną przede wszystkim z pełnych koloru, abstrakcyjnych kompozycji malarskich i dekoracyjnych tapet. Zaprojektowane przez nią stroje wibrowały kolorem i charakteryzowały się powtarzalnymi wzorami. Projektując, w odniesieniu do jej realizacji, wymyślimy powtarzalne graficzne kompozycje, które będziemy mogli wykorzystać w tworzeniu własnych materiałów.

29 stycznia / 12.00 - Dada
Międzynarodowy artystyczny ruch Dada w 2016 roku świętował swoje stulecie. Sztuka, teatr, literatura, film i taniec zawdzięczają mu odkrycie nieznanych i nowych perspektyw. Dadaiści, wyznając hasła wolności, niezależności, eksperymentu, dowcipu i absurdu, wywrócili do góry nogami cały świat kultury. W swoich działaniach wykorzystywali przedmioty codziennego użytku, a nawet śmieci, byli skandalistami i rewolucjonistami. Inspirując się ich barwną twórczością, wykonamy oryginalne stroje z papieru, a codzienne ubranie przemienimy w nieprzeciętne kostiumy. Prosimy o przyniesienie własnej odzieży na warsztaty.

Bilety:
25 zł = pojedyńcze warsztaty
40 zł = dwa spotkania warsztatowe

Obowiązują zapisy: bow@nowyteatr.org | (+48) 22 379 33 33

Zamów profesjonalne zdjęcia!
Wnętrza i nieruchomości, portrety biznesowe, imprezy.

ZAŁÓŻ TO! - warsztaty poświęcone kostiumowi
14 stycznia 2017 (sobota), źródło

 

Wybrane wydarzenia i imprezy w najbliższych dniach

 
 
INSPIRO - Ośrodek Terapeutyczno RozwojowyFotograf Nieruchomości WarszawaKuchennymi DrzwiamiFotograf Warszawa
 
Nasze Propozycje
 
 
Instytut OkaInstytut OkaJung & LeckerJung & LeckerAnimos.plAnimos.pl
Uśmiech ZdrowiaUśmiech ZdrowiaSpeak UpSpeak UpKing Cross PragaKing Cross Praga
 
 
 
 
Dodaj / Promuj Wydarzenie Dodaj Firmę / Miejsce / Usługę Zamów Reklamę do 120 tys. osób

Kalendarium wydarzeń i imprez w Warszawie na najbliższe dni:

Dziś Jutro 19 Czwartek 20 Piątek 21 Sobota 22 Niedziela 23 Poniedziałek 24 Wtorek 25 Środa 26 Czwartek 27 Piątek 28 Sobota 29 Niedziela 30 Poniedziałek 31 Wtorek 1 Środa 2 Czwartek 3 Piątek 4 Sobota 5 Niedziela 6 Poniedziałek 7 Wtorek 8 Środa 9 Czwartek 10 Piątek 11 Sobota 12 Niedziela 13 Poniedziałek 14 Wtorek 15 Środa 16 Czwartek 17 Piątek

Tematyczne kalendarium imprez i wydarzeń w Warszawie:

Koncerty Wystawy Targi Warsztaty Spacery Spotkania Autorskie Wykłady Konferencje

 
Zagraj w FotoZagadki! Zgadniesz co przedstawiają zdjęcia?
 
2017-01-17 Warszawa © Reporter.pl  •  Dodaj Wydarzenie  •  Dodaj Firmę  •  Reklama  •  Artykuły  •  Mapa Warszawy  •  Ulice  •  Cookies  •  RSS
Warszawski Serwis Informacyjny - imprezy i wydarzenia w Warszawie oraz katalog warszawskich firm, miejsc, sklepów i usług.